عبور قیمت بیت کوین از ۲۶ هزار دلار می‌تواند شرایط بازار را بهتر کند؟

عبور قیمت بیت کوین از ۲۶ هزار دلار می‌تواند شرایط بازار را بهتر کند؟

بیت کوین، مانند سایر ارزهای دیجیتال، در دوران اخیر که در فضای رمزارزها از آن با عنوان «زمستان کریپتو» یاد می‌شود، آسیب زیادی دیده است. اما با نزدیک شدن بهار، گویا بازار ارزهای دیجیتال نیز جان تازه‌ای به خود گرفته است.

قیمت بیت کوین روز گذشته برای مدت کوتاهی به بالای 26 هزار دلار رسید اما بعد از آن کاهش یافت و در حال حاضر در محدوده 24 هزار دلار خرید و فروش می‌شود.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

کف جدید قیمتی بیتکوین کجاست؟

اگر چه در بازارهای مالی چالش برانگیز و غیر‌قابل پیش‌بینی مانند ارزهای دیجیتال تعیین کف‌های قیمتی دشوار است، اما از سوی دیگر چنانچه به عنوان یک تریدر یا سرمایه گذار بتوانید این کف‌ها را تشخیص دهید می‌توانید از بازار جلوتر بوده و سود بدست آورید.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

بسیار شنیده‌اید که تحلیل‌های تکنیکال نقش مهمی در بازارهای مالی مانند ارزهای دیجیتال دارند. همانقدر که بیتکوین بی ثبات است و رفتارهای هیجانی دارد، به همان میزان نیز ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند رفتار قیمتی آن را پیش‌بینی کنند.

به عنوان مثال، اندیکاتور چرخه پای (Pi Cycle Top) در یافتن کف‌های قیمتی بسیار معروف است. هیچ ابزار مشابهی وجود ندارد که سابقه موفق‌تری در پیدا کردن کف قیمتی داشته باشد. با توجه به سیستم اثبات کار (PoW) بیت کوین، می‌توان ایده‌هایی را در مورد کف قیمتی BTC در نظر داشت.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در آستانه ۲۵ هزار دلار

نمودار زیر هزینه استخراج هر بیت کوین را نشان می‌دهد که برای ماه‌ها ثابت بوده و برای اولین بار یک نمای بلندمدت از خود نشان می‌دهد. این شمای کلیِ نمودار در کالاهایی مشهود است که قیمت فروش و هزینه تولیدشان تفاوت زیادی ندارد. اما چرا بیتکوین اینقدر متفاوت عمل می‌کند؟

نمودار هزینه استخراج هر بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار هزینه استخراج هر بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

چرا عبور 26 هزار دلار می‌تواند شرایط بهتری برای بازار فراهم کند؟

حتی ساتوشی ناکاموتو می‌دانست که قیمت‌ دارایی‌هایی که عرضه بیش‌تری نسبت به تقاضا داشته باشند، در نهایت به سمت هزینه تولید متمایل می‌شود. در سال 2010 او در این مورد گفته بود:

قیمت هر کالایی به سمت هزینه تولید متمایل است. اگر قیمت کمتر از قیمت تمام شده باشد، تولید کند می‌شود. اگر قیمت بیش‌تر از قیمت تمام شده باشد، می‌تواند چرخ تولید را بچرخاند و سود بیش‌تری به دست آورد. در همین زمان، افزایش میزان تولید باعث دشواری تولید نیز خواهد شد. این باعث می‌شود که قیمت تعدیل شود و به سمت هزینه تولید سوق پیدا کند.

بیتکوین زمان قابل توجهی را صرف امتحان کردن این کف قیمتی کرده است؛ بدون اینکه بتواند آن را بشکند. اندیکاتور چرخه پای که هزینه استخراج هر بیت کوین را می‌سنجد و توسط چارلز ادواردز ساخته شده است، دارای یک آستانه بالا و پایین است. آستانه بالا دقیقاً بالای 26 هزار دلار قرار دارد که سطی کلیدی را از منظرهزینه تولید نمایش می‌دهد.

همانطور که می‌بینید، هر زمان که هزینه استخراج بیت کوین بیش‌تر از قیمت بود، این اندیکاتور یک روند صعودی را پیش بینی کرد. اگر قیمت بیتکوین بتواند بالای 26 هزار دلار قرار بگیرد، می‌تواند پایانی باشد بر معاملات بیتکوین با قیمت‌های کمتر از 20 هزار دلار. این اتفاق می‌تواند کاملا زمستان کریپتو را از بین ببرد و جای آن را به تابستانی گرم و پر تکاپوی بدهد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: www.newsbtc.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *