آیا قیمت ریپل می‌تواند از سطح ۰.۴۳ دلار عبور کند؟

آیا قیمت ریپل می‌تواند از سطح 0.43 دلار عبور کند؟ | همتاپی

طی هفته گذشته، شاهد شکل گیری یک روند صعودی در بازار ارز های دیجیتال بودیم. در حال حاضر قیمت ریپل (XRP) نیز در تلاش است تا از فرصت پیش آمده استفاده نموده و به سمت اهداف بالاتر حرکت کند. قدرت و توان روند فعلی، امیدوار کننده به نظر می‌رسد، اما پیش از هرگونه نتیجه گیری، باید منتظر عبور قیمت ریپل از مقاومت کلیدی 0.43 دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت ریپل

قیمت ریپل پس از یک تثبیت کوتاه مدت در محدوده 0.39 دلار، سرانجام توانست با حرکتی قدرتمند، از خطوط میانگین متحرک 100 روزه و 200 روزه عبور کرده و رشد خوبی را تجربه کند.

برای خرید و فروش ریپل در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ریپل بخرم

به طور کلی، عبور قیمت ر‌یپل از میانگین متحرک 200 روزه، یک سیگنال صعودی قابل توجه به حساب می‌آید که تاثیر بسزایی بر احساسات بازار و اراده خریداران دارد.

با این حال، قیمت ریپل هنوز هم ناحیه مقاومتی سرسختی را پیش رو دارد. این مقاومت محل تلاقی سطح 0.41 تا 0.43 دلار و خط میانی کانال صعودی فعلی است. بنابراین، نبردی که بین خرس‌ها (فروشندگان) و گاوها (خریداران) در جریان است، نتیجه را مشخص خواهد کرد.

نتیجه این نبرد هرچه که باشد، مسیر روند کوتاه مدت ریپل را تعیین می‌کند و اگر خریداران بر بازار مسلط شوند و از منطقه گفته شده عبور کنند، شاهد یک حرکت صعودی دیگر خواهیم بود.

اما در سوی مقابل، شکست فروشندگان، افت قیمت و ایجاد نوسانات کوتاه مدت را به دنبال خواهد داشت.

نمودار یک ساعته قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار یک ساعته قیمت ر‌یپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل تکنیکال نمودار 4 ساعته قیمت ر‌یپل

محدوده مقاومتی 0.41 تا 0.43 دلار که پیش تر به آن اشاره شد، در بازه زمانی 4 ساعته بیشتر خودنمایی می‌کند؛ قیمت ریپل پیش از این و در ماه نوامبر (آبان) در عبور از این ناحیه ناموفق بوده و پس از رسیدن به این مقاومت، با افت قیمت مواجه شده است. در حال حاضر، قیمت ر‌یپل به یک خط روند نزولی (خط زرد رنگ) برخورد کرده است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، برخورد با این خط روند دقیقاً در ناحیه گفته شده صورت گرفته و این اتفاق به افزایش قدرت این محدوده مقاومتی کمک می‌کند.

نمودار 4 ساعته قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت ر‌یپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

علاوه بر این، یک واگرایی نزولی نیز بین قیمت ریپل و اندیکاتور RSI شکل گرفته است که می‌تواند جهت حرکت ریپل را معکوس نموده و منجر به کاهش جزئی قیمت خرید و فروش ریپل شود. بنابراین، ممکن است روند قیمت در کوتاه مدت چندان به نفع ر‌یپل نباشد و در نتیجه، یک اصلاح جزئی ناگزیر به نظر می‌رسد.

مطالب مرتبط: افزایش توجه کاربران توییتر به ریپل باعث رشد ۶ درصدی قیمت ریپل شد

با این وجود نباید ماهیت غافلگیر کننده این بازار را فراموش کنیم. بعید نیست بر خلاف تصور، شاهد یک روند شورت اسکوئیز (Short Squeeze) باشیم و قیمت به طور ناگهانی موفق به عبور از این ناحیه مقاومتی شود.

Short Squeeze به حالتی گفته می‌شود که بسیاری از معامله گران آتی، انتظار افت قیمت را دارند و در پوزیشن یا وضعیت فروش (short) قرار می‌گیرند، اما ناگهان تقاضا و فشار خرید افزایش پیدا کرده و فروشندگان به سرعت از معامله خارج می‌شوند و در نتیجه، قیمت یک دارایی به سرعت افزایش پیدا می‌کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ریپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *