آیا ریپل می‌تواند سه‌ماهه دوم ۲۰۲۳ را به‌خوبی به پایان برساند؟

تحلیل قیمت ریپل | همتاپی

روند قیمت ریپل در سه‌ ماه گذشته با نوسان زیادی همراه بوده است. به نظر می‌رسد که معامله‌گران ریپل موقعیت‌های خرید بیشتری در این ارز دیجیتال باز کرده‌اند؛ اما آن‌ها باید قدرت لازم برای مقابله با سفارشات فروش را داشته باشند.

برای خرید و فروش ریپل در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ریپل بخرم

بعد از رشد چشمگیر ریپل در سه‌ماهه گذشته، این ارز دیجیتال ممکن است در آستانه ثبت رکوردهای جدیدی باشد. اما این مسئله به توانایی ریپل برای حفظ شتاب خود و حفظ فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای آن بستگی دارد.

برای مثال، آدرس‌های فعال ریپل در سه‌ ماهه اول سال ۲۰۲۳ حدود ۶۰۰،۰۰۰ عدد بود و در سه‌ ماهه دوم به ۷۵۰،۰۰۰ آدرس رسید. با این حال، با نزدیک شدن به انتهای سه‌ ماهه اول سال ۲۰۲۳، شاخص مذکور با رشد شدیدی مواجه شد.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

فعالیت بیشتر کاربران در دفتر کل ریپل

افزایش فعالیت کاربران در دفتر کل ریپل نشان می‌دهد که تعداد زیادی از آن‌ها به طور فعالانه‌ای در حال استفاده، ارسال و دریافت این توکن هستند.

پس این شاخص نشان می‌دهد که هم ریپل و هم شبکه این ارز دیجیتال بسیاری از فعالان بازار را به خود جذب کرده است. گفتنی است که در زمان انتشار این خبر، تعداد آدرس‌های فعال ریپل در ۹۰ روز گذشته در محدوده ۱،۳۴ میلیون آدرس بوده است. با این حال کاربران برای رشد این شاخص به عزم جدیدی نیاز دارند تا مطمئن شوند که روند آن در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ به رشد خود ادامه می‌دهد.

کل دارایی‌های صادر شده در دفتر کل ریپل (XRPL) هم در اواخر ماه مارس (اسفند و اوایل ماه آوریل (فروردین) افزایش یافته و در حال حاضر، به ۲،۶۰۱ عدد رسیده است.

آدرس های فعال ریپل | همتاپی

نمودار آدرس‌های فعال ریپل، منبع: سنتیمنت

این داده‌ها نشان می‌دهد که فعالیت کاربران در دفتر کل ریپل (از حجم تراکنش‌ها گرفته تا توزیع کیف پول و نقدینگی موجود) بهبود یافته است.

با این حال، قیمت آینده ریپل ممکن است مانعی برای بهبود عملکرد کلی شبکه این ارز دیجیتال باشد؛ زیرا سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۲۳ به پایان خود نزدیک می‌شود. توجه داشته باشید که قیمت ریپل در انتهای سه‌ ماهه اول سال ۲۰۲۳ در بالای محدوده ۰.۵ قرار دارد.

مطالب مرتبط: نبرد خریداران و فروشندگان بر سر قیمت ریپل؛ آینده ارز ریپل چه می‌شود؟

خریداران و معامله‌گران باید نقش خود را ایفا کنند

هرچند که سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ با بارقه‌های امید و روندهای صعودی متعددی همراه بود، اما قیمت ریپل در این مدت تنها ۷.۴۱ درصد افزایش یافته است. در نمودار چهار ساعته، تقاضای این ارز دیجیتال در محدوده ۰.۴۷ دلار در ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) باعث شد که فشار فروش محدوده ۰.۴۹ دلار خنثی شود.

این امر باعث شد که قیمت ریپل در چند روز گذشته تثبیت شود. اگر ریپل بخواهد ماه ژوئن (تا اوایل شهریور) را بهتر به پایان برساند، خریداران این ارز دیجیتال باید بتوانند قیمت آن را در ناحیه فروش مذکور کنترل کنند.

علاوه بر این، توکن مذکور ممکن است نیاز داشته باشد که سیگنال منفی صادرشده توسط شاخص «Awesome Oscillator» را خنثی کند.

در زمان انتشار این خبر، شاخص مذکور در محدوده منفی ۰.۰۰۱۹ قرار داست. این مسئله نشان می‌دهد که فروشندگان ریپل موقتاً می‌توانند بازار این ارز دیجیتال را کنترل کنند.

نمودار قیمت ریپل | همتاپی

نمودار قیمت ریپل، منبع: تریدینگ ویو

علاوه بر این، فعالان بازار ریپل نیاز دارند که وضعیت نرخ تامین مالی این ارز دیجیتال را حفظ کنند. در حال حاضر، این شاخص در محدوده ۰.۰۱ درصد قرار دارد.

این نشان می‌دهد که تعداد موقعیت‌های لانگ (خرید) معامله‌گران بیشتر از تعداد موقعیت‌های شورت (فروش) است. پرداخت مستمر هزینه های تامین مالی به شورت‌ها، ممکن است مسیر ریپل را در روند صعودی موجود نگه دارد.

پیش بینی قیمت ریپل | همتاپی

منبع:‌ سنتیمنت

به نظر شما خریداران قدرت لازم برای مقابله با فروشندگان را دارند؟ قیمت ریپل در آینده را چطور پیش بینی می‌کنید؟
امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *