بیت کوین روند هفته آینده‌ی بازار ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کند

بیت کوین روند هفته آینده‌ی بازار ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کند | همتاپی

بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته شاهد افت شدیدی بوده است. معامله‌گران اکنون در این فکر هستند که آیا بازار به کف قیمتی خود رسیده است یا قرار است بیش از این نیز شاهد کاهش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها باشیم.

از آنجایی که چندین رویداد کلان قرار است در این صنعت اتفاق بیافتد، هفته آینده هفته‌ی بسیار مهمی است. احتمال دارد که این رویدادها روند بازی را برای بازار ارزهای دیجیتال تغییر دهند.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

 تصمیم گیری‌های دولتی سرنوشت بازار را تعیین خواهند کرد

روز گذشته بازار شاهد فروش گسترده‌ای بود. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ریسک‌هایی را پس از فروپاشی بانک سیلور گیت (Silvergate) شناسایی کردند. علاوه بر این، بودجه پیشنهادی جو بایدن، رئیس ‌جمهور آمریکا، در راستای کاهش فعالیت‌های استخراج ارزهای دیجیتال است. این مسئله می‌تواند به طور بالقوه ماینرهای ارز دیجیتال  در ایالات متحده را مشمول مالیات 30 درصدی بر هزینه‌های برق خود کند که تأثیر منفی‌ای بر آینده‌ی ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

داده‌های مربوط به مشاغل ایالات متحده توسط معامله‌گرانی که به دنبال نشانه‌هایی از رشد قوی بازار مانند آنچه در ژانویه رخ داد هستند، تحت نظارت دقیق قرار دارد. اخیراً وزارت کار اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می‌دهد اقتصاد ایالات متحده در ماه فوریه 311 هزار شغل ایجاد کرده است و نرخ بیکاری به 3.6 درصد افزایش یافته است. افزایش مشاغل از انتظارات اقتصاد دانان فراتر رفت و به طور بالقوه فشار را برای تسریع افزایش نرخ بهره  بر فدرال رزرو افزایش داد.

این مسئله می‌تواند منجر به افزایش نرخ 50 واحدی در این ماه شود که می‌تواند پس از این نیز ادامه یابد. با این حال، تردیدها در مورد سیاست‌های پولی فدرال رزرو در ماه‌های آینده پس از انتشار داده‌های مربوط به تورم CPI ایالات متحده در 14 مارس روشن خواهد شد.

مطالب مرتبط: آیا قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به محدوده ۲۱ هزار دلار می‌رسد؟

از این رو، افزایش این نرخ پس از 14 مارس نوسانات بیشتری را برای دارایی‌های دیجیتال به همراه خواهد داشت. همچنین تقاضای سرمایه‌گذاران برای سرمایه گذاری در این حوزه را کاهش می‌دهد.

 بیت کوین روند هفته آینده‌ی بازار را تعیین می‌کند

اگر فدرال رزرو برای مقابله با افزایش تورم بالا سیاست‌های پولی سختگیرانه‌ای را اتخاذ کند و نرخ بهره را افزایش دهد، ممکن است به طور قابل توجهی بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد و قیمت این دارایی را با ریزش دیگری به سطح 15 هزار دلار برساند.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با افت بیش از 7 درصدی در 24 ساعت گذشته در حدود قیمت 20 هزار دلار خرید و فروش می‌شود. کاهش شدید قیمت BTC روی سایر دارایی‌های دیجیتال نیز تاثیر گذاشته است. در روز گذشته، دوج کوین (Dogecoin)، شیبا (Shiba Inu)، سولانا (Solana) و ریپل (XRP) به ترتیب تقریباً 10٪، 9.20٪، 9.50٪ و 8٪ کاهش قیمت داشتند. بازار جهانی ارزهای دیجیتال نیز شاهد رکود بود و تقریباً 8 درصد سقوط کرد و برای اولین بار از اواسط ژانویه به زیر مرز 1 تریلیون دلار یعنی به 918 میلیارد دلار رسید.

اگر هفته آینده بازار با خبر بد دیگری مواجه شود، ممکن است قیمت بیت کوین را تا سطح ماه دسامبر یعنی نزدیک به 16 هزار دلار کاهش دهد و ریزش دیگری را رقم بزند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: blockchair.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *