قیمت بیت کوین پس از ۱۰ ماه به ۳۰ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین پس از ۱۰ ماه به ۳۰ هزار دلار رسید | همتاپی

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بعد از رشد ۷ درصدی، به بالاترین سطح ۱۰ ماهه خود رسیده و تا ناحیه روانی مهم ۳۰,۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین بالاخره به ۳۰,۰۰۰ دلار رسید! در ۲۴ ساعت گذشته، این ارز دیجیتال ۷ درصد رشد کرده و به اوج خود در ۱۰ ماه گذشته رسیده است. قیمت بیت کوین هم‌اکنون در سطح روانی ۳۰,۰۰۰ دلار قرار دارد و در سال ۲۰۲۳ حدود ۸۵ درصد رشد کرده است.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

گفتنی است که قیمت بیتکوین در ۱۰ ژوئن سال گذشته (۲۰ خرداد ۱۴۰۱) هم در محدوده ۳۰,۰۰۰ دلار قرار داشته و اکنون دقیقاً بعد از ۱۰ ماه مجددا به این ناحیه رسیده است. در آن زمان، قیمت این ارز دیجیتال ابتدا از سطح مذکور کاهش یافت؛ اما خیلی سریع دوباره به آن رسید و به سمت ناحیه ۳۵,۰۰۰ دلار حرکت کرد. قیمت بیتکوین هم‌اکنون در محدوده ۳۰,۱۴۶ دلار قرار دارد و کف و سقف قیمتی آن در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸,۱۸۹ و ۳۰,۴۰۰ دلار بوده است.

نمودار قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل تکنیکال، تحلیل کلان و تحلیل درون‌زنجیره‌ای، همگی در هفته گذشته افزایش قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده بودند. تحلیلگرانی مانند ویلی وو (Willy Woo)، مایکل ون دپوپ (Michael van de Poppe) و علی مارتینز (Ali Martinez) نیز بر اساس شاخص‌های کلان و داده‌های درون‌زنجیره‌ای به احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال در این هفته اشاره کرده بودند.

شاخص کلان بیتکوین از سطح مهمی عبور کرده است که نشان‌دهنده مرحله «انباشت مجدد» چرخه آن است. شاخص نسبت سود خروجی مصرف‌شده تعدیل یافته (aSOPR) بیت کوین در ۹۰ روز گذشته هم به بالای محدوده ۱ رسیده که نشان‌دهنده یک بازار صعودی است. در سال ۲۰۱۵، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ این شاخص توانست رشد‌های ۶,۱۱۰ درصد، ۱۵۰ درصد و ۵۷۹ درصدی بیتکوین را پیش‌بینی کند. همان‌طور که گفته شد، شاخص مذکور دوباره به بالای ۱ رسیده و نشان داده که بیتکوین آماده رشد بعدی خود است.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در دام افت ۵ درصدی

علاوه بر این، هاوینگ بعدی بیت کوین قرار است در ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) و کم‌تر از یک سال و سه هفته دیگر رخ دهد. این اتفاق انگیزه بیشتری مبنی بر افزایش قیمت بیت کوین به معامله‌گران می‌دهد.

شایان ذکر است که شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا هم در این هفته منتشر می‌شود و اهمیت زیادی برای بازار ارزهای دیجیتال دارد. با توجه به این که چندین اقتصاددان گفته‌اند تورم آرام شده است، تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره در جریان نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ماه می (اردیبهشت) احتمالاً تأثیر زیادی بر بازار نمی‌گذارد.

قیمت اتریوم هم دوباره به سمت ۲,۰۰۰ دلار حرکت کرده است و هم‌اکنون با رشدی ۴ درصدی در یک روز گذشته در محدوده ۱,۹۲۳ دلار قرار دارد. به نظر می‌رسد که قیمت این ارز دیجیتال پیش از به‌روزرسانی مهم شاپلا (Shapella) در ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) با افزایش خوبی مواجه می‌شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *