تحلیل بیت کوین امروز: این دو سطح حیاتی، روند میان مدت بازار را مشخص می‌کنند

تحلیل بیت کوین امروز: این دو سطح حیاتی، روند میان مدت بازار را مشخص می‌کنند

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد قیمت بیت  کوین به سطح مهمی نزدیک می‌شود که می‌تواند سرنوشت روند میان‌مدت بازار را مشخص کند. اگرچه این‌ها نشانه‌های مثبتی برای آینده بیت کوین هستند ولی هنوز زود است که بگوییم یک فاز صعودی جدید پیش رویمان قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز

تحلیل نمودار روزانه بیت کوین

بررسی نمودار بیت کوین نشان می‌دهد، قیمت بیت کوین (BTC) در چند ماه گذشته یک الگوی گوه نزولی (Falling Wedge) بزرگ ایجاد کرده است. قیمت بیت کوین اخیراً از مرز پایینی الگو برگشته و در حال حاضر رو به بالا و به سمت سطح مقاومت بسیار مهم 18,000 دلاری معامله می‌شود.

در صورت بریک اوت صعودی از سطح 18,000 دلار و قرارگیری میانگین متحرک 50 روزه در اطراف همین قیمت، یک رالی قیمت به سمت مرز بالایی الگو، نزدیک به سطح روانی 20,000 دلار محتمل خواهد بود.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

در طرف دیگر، بازگشت قیمت بیت کوین از سطح 18,000 دلار می‌تواند منجر به یک کاهش دیگر تا سطح 15,500 دلار شود و احتمال تست دوباره خط روند پایینی الگوی گوه نزولی نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

تحلیل نمودار چهار ساعته قیمت بیت کوین

بررسی چارت چهار ساعته نشان می‌دهد قیمت بیت کوین توانسته در سطح حمایت جزئی 16,800 دلاری نفوذ کند و در حال حاضر مشغول تست دوباره آن است.

در صورت ایجاد یک پولبک (Pullback) موفق و تداوم آن، یک رالی قیمت به سمت محدوده 18,000 دلار حتمی خواهد بود. اما باید در روزهای آتی، اندیکاتور RSI را نیز با دقت زیر نظر داشت، چون اخیراً یک سیگنال اشباع خرید ساخته است. همچنین ممکن است در آینده نزدیک، یک واگرایی نزولی بسازد.

مورد آخر می‌تواند در آینده نزدیک منجر به یک بازگشت نزولی شود که شاید فاجعه‌بار باشد. احتمالاً ابتدا شاهد افت قیمت به سطح حمایت 15,500 دلاری خواهیم بود و اگر این سطح حفظ نشود، قیمت بیت کوین پایین‌تر از این هم خواهد رفت.

تحلیل نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

نمودار روزانه قیمت بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

مطالب مرتبط: پیش بینی توماس لی از قیمت بیت کوین همچنان صعودی است

تحلیل درون زنجیره‌ای بیتکوین

شاخص موجودی ماینرها و تأثیر آن روی قیمت بیت کوین

سال 2022 به همه ما نشان داد بازار نزولی بیت کوین چقدر می‌تواند بد باشد. بعد از چندین ورشکستگی و ناتوانی در پرداخت بدهی در چند ماه گذشته و کاهش شدید قیمت، ظاهراً کاپیتولاسیون ماینرها آغاز شده است.

تحلیل نمودار شاخص ماینرها و قیمت بیت کوین

نمودار شاخص ماینرها و قیمت بیت کوین

شاید بتوان ماینرها را مهم‌ترین مشارکت‌کنندگان در شبکه بیت کوین دانست، چون آن‌ها مسئولیت اعتبارسنجی و امنیت این شبکه را برعهده دارند.

علاوه بر این، این ماینرها طی چند سال گذشته مقادیر هنگفتی بیت کوین انباشت کرده‌اند و فشار خرید یا فروش آن‌ها می‌تواند قیمت بیت کوین را به‌شدت تغییر دهد. بنابراین کاپیتولاسیون یا تسلیم شدن ماینرها خبر بسیار بدی برای آینده بیت کوین است.

براساس شاخص Miner Reserve که کل مقدار بیت کوین‌های نگهداری شده در والت‌های ماینرها را اندازه می‌گیرد، ماینرها اخیراً شروع به فروش بیت کوین در مقادیر زیاد کرده‌اند که در نمودار هم با یک افت سنگین قابل مشاهده است.

این سیگنال نگران‌کننده بعد از چندین شایعه درباره ناتوانی ماینرها در پرداخت بدهی‌هایشان ظاهر شد و بنابراین در کوتاه‌مدت، احتمال یک سقوط بزرگ دیگر در بازار بیت کوین و ارز دیجیتال وجود دارد. برای اطلاع از آینده بیت کوین، به مقاله پیش بینی و تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

(2 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *