تحلیل قیمت بیت کوین؛ شکل گیری روند صعودی با عبور از یک ناحیه مهم

تحلیل قیمت بیت کوین | همتاپی

روز گذشته، قیمت بیت کوین طی یک حرکت صعودی قدرتمند، از 27 هزار دلار عبور کرد و توجه بسیاری از معامله‌گران و سرمایه گذاران ارز دیجیتال را به خود جلب کرد. حرکتی که موجب ایجاد خوشبینی در میان کاربران و همچنین گمانه‌زنی‌هایی در مورد روند احتمالی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت شده است.

با توجه به بازپس‌گیری سطح مهم 27 هزار دلار، فعالان بازار تحرکات قیمت بیت کوین را به دقت زیر نظر می‌گیرند تا قدرت و توان حرکت صعودی فعلی را به درستی ارزیابی کنند.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

در ادامه ضمن تحلیل آخرین تحولات، سطوح مهمی که در ادامه روند قیمت بیت کوین باید زیر نظر داشته باشید را معرفی خواهیم کرد:

افزایش قیمت بیت کوین همزمان با اعلام نرخ بیکاری ایالات متحده

میزان نرخ بیکاری در ایالات متحده در ماه مه، بیش از میزان پیش بینی شده (3.5 درصد) افزایش داشت و به 3.7 درصد رسید. علی رغم عدم تغییر نرخ مشارکت نیروی کار، این شاخص نشان‌دهنده بالاترین میزان نرخ بیکاری از ماه اکتبر 2020 (مهر 1399) بود.

در ماه مه، بخش‌های عمومی و خصوصی بازار کار ایالات متحده، شاهد افزایش 339 هزار فرصت شغلی بودند که حاکی از نشانه‌های مثبت رشد مشاغل است.

علاوه بر این، میانگین درآمد ساعتی که یک شاخص قابل توجهی در محاسبه تورم به شمار می‌رود، با افزایش 0.3 درصدی همراه بود. براساس محاسبات سالانه، رشد میزان دستمزدها نیز برابر با 4.3 درصد بود، یعنی 0.1 درصد پایین‌تر از عدد پیش بینی شده.

با این حال، میانگین ساعت کار هفتگی در ایالات متحده، با 0.1 ساعت کاهش به 34.3 ساعت رسید.

این آمار و ارقام که نشان دهنده وضعیت فعلی بازار کار ایالات متحده است، اطلاعات و نکات مهمی را در مورد چشم انداز اقتصادی ارائه می دهد.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

پیش بینی قیمت بیت کوین

در ابتدای روند صعودی روز گذشته، قیمت بیت کوین با جهشی قدرتمند به سمت سطح 27,200 دلار حرکت کرد. اما در ادامه و با انتشار آمار مثبت مربوط به مشاغل بخش غیر کشاورزی، قیمت دچار یک اصلاح جزئی شده و به سطوح پایین‌تر از 27 هزار دلار بازگشت.

با این حال، بیت کوین بار دیگر برای عبور از 27 هزار دلار تلاش کرد و در نتیجه، در حال حاضر بالاتر از 27 هزار دلار معامله می‌شود.

در نمودار یک ساعته بیت کوین، شاهد عملکرد میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA50) به عنوان مقاومت بودیم. این مقاومت توانست کمی باعث افت قیمت بیت کوین شود.

در حال حاضر، حمایت اصلی بیت کوین در محدوده 26،600 دلار قرار دارد و شکست این حمایت باعث افت بیشتر قیمت و ایجاد روند نزولی خواهد شد.

نمودار قیمت بیت کوین | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین، منبع: تریدینگ ویو

مطالب مرتبط: هاوینگ بیت کوین چه تأثیری روی قیمت آن می‌گذارد؟ چت جی‌پی‌تی پاسخ می‌دهد

لازم به ذکر است که در تایم فریم بالاتر (نمودار‌هایی با چارچوب زمانی طولانی‌تر)، قیمت بیت کوین یک الگوی مثلث نزولی را تشکیل داده است. این الگو اغلب با ایجاد یک روند قوی پایان می‌یابد.

در کنار حمایت ایجاد شده توسط کف دوقلوی شکل گرفته در ناحیه 26,600 دلار، الگوی مثلث مذکور نیز یک مقاومت را در سطح 27 هزار دلار تا 27,200 دلار ایجاد نموده است.

در مورد اهداف احتمالی بیت کوین، باید بگوییم که در صورت عبور قیمت از حمایت 26,600 دلار، راه برای ریزش بیشتر تا سطح 26 هزار دلار هموار خواهد شد.

اما از سوی دیگر، در صورت عبور قیمت بیت کوین از 27,275 دلار، سطوح 27,500 دلار و محدوده 27,800 دلار اهداف بعدی خواهند بود.

معامله‌گران باید سطح 27,250 دلار را به دقت تحت نظر داشته باشند و گزینه‌های خرید را تا محدوده 26 هزار دلار بررسی کنند.

برای اخذ تصمیمات درست و آگاهانه در معاملات بیت کوین، ضروری است که اطلاعات خود را از آخرین تحولات و روند‌های بازار و آخرین تغییرات قیمت به روز کنید.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های بیت کوین، به صفحه تحلیل و پیش بینی بیت کوین مراجعه کنید.

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptonews
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *