آینده بیت کوین؛ نوسانات قیمت بیتکوین در راه است؟

با در نظر گرفتن سابقه واکنش بیت کوین به رویدادهای اقتصادی آمریکا، می‌توان گفت قیمت بیتکوین در ماه نوامبر، شروع پرنوسانی خواهد داشت. ده روز اول ماه نوامبر شاهد چند رویداد مهم در آمریکا خواهیم بود؛ جدیدترین نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، اعلام آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) و انتخابات میان‌دوره‌ای همگی در این بازه زمانی رخ خواهند داد. سابقه رویدادها و اطلاعیه‌های مهم در ایالات متحده و تاثیر آن‌ها روی قیمت بیتکوین، نشان می‌دهد در این بازه زمانی، شاهد نوسانات شدید قیمت بیت کوین خواهیم بود، که ممکن است فرصت‌هایی برای خرید بیت کوین ایجاد کند.

 رویدادهای مهم آمریکا که روی تحلیل بیت کوین تاثیر خواهند داشت

 رویدادهای مهم این ماه با نشست فدرال رزرو در روز دوم نوامبر آغاز می‌شوند. اکثر پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که بانک مرکزی آمریکا، سیاست پولی 2022 خود در راستای افزایش نرخ‌های بهره کلیدی را تشدید می‌کند و این بار نرخ بهره را 75 صدم درصد افزایش خواهد داد.

این تأییدی بر پیش‌بینی شرکت مالی و بانکداری گلدمن ساکس (Goldman Sachs) است که گفته بود فدرال رزرو، در نهایت نرخ بهره را حدود 5٪ افزایش خواهد داد.

فقط دو روز بعد، اداره آمار کار آمریکا جدیدترین گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی برای ماه اکتبر را اعلام خواهد کرد. این گزارش شامل آمار شغل‌های جدید ایجاد شده در ماه گذشته در تمام کسب و کارهای غیرکشاورزی است.

انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا نیز در هشتم نوامبر برگزار می‌شود که برای حفظ کنترل مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا حیاتی است. تاکنون، اغلب دموکرات‌ها اکثریت را در اختیار داشته‌اند اما این وضعیت می‌تواند در دو سال آخر ریاست جمهوری بایدن تغییر کند.

در آخر، آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ماه اکتبر، در تاریخ دهم نوامبر اعلام خواهد شد. تاکنون، پیش‌بینی می‌شود نرخ تورم  نسبت به مدت مشابه سال قبل، 8.1٪ افزایش یافته باشد.

این آمار چه تاثیری روی قیمت بیتکوین خواهد داشت؟

 بیایید این رویدادها را به ترتیب تاریخ و براساس پیشینه تاریخی بررسی کنیم تا ببینیم چه تاثیری روی قیمت بیت کوین و کل بازار ارز دیجیتال خواهند داشت. امسال، نشست‎های FOMC برای گروه‌های دارایی مختلف بسیار مهم بوده‌ است. هر نشست، افزایش نوسانات را در پی داشته و گاهی در عرض چند ساعت، درصد تغییرات قیمت دورقمی شده است.

حتی در مواردی که افزایش نرخ بهره دقیقاً طبق انتظارات بود و کارشناسان معتقد بودند افزایش قبلاً در قیمت‌ها منعکس شده، باز هم شاهد نوسانات بوده‌ایم. بنابراین، تریدرها باید در آغاز ماه نوامبر آماده نوسانات بیشتر قیمت بیتکوین باشند.

مطالب مرتبط: ۳ دلیل برای این که قیمت بیت کوین به زودی کاهش می‌یابد

در کل می‌توان گفت آمار اشتغال کمترین تاثیر را روی قیمت بیت کوین خواهد داشت. با این وجود، اگر آمار نهایی خیلی کمتر از انتظار باشد، شاید نوسانات تشدید شود.

در این بین، تاثیر انتخابات میان‌دوره‌ای روی قیمت بیتکوین ناشناخته است. دولت بایدن با تسلط دموکرات‌ها بر صحنه سیاسی آمریکا، صنعت ارز دیجیتال را با چندین دستور اجرایی، دستورالعمل و مقررات پیشنهادی، تحت کنترل خود درآورده است. اما اگر جمهوری‌خواهان اکثریت را به دست بیاورند، وضعیت می‌تواند تغییر کند و در نتیجه شاهد تحرکات قیمت شدید خواهیم بود.

آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده هم مثل نشست FOMC، منجر به واکنش فوری قیمت در بازار کریپتو می‌شود. در گذشته شاهد بوده‌ایم که فقط اختلاف 0.2 درصدی با انتظارات، می‌تواند منجر به حرکت 1000 دلاری قیمت بیت کوین شود. 

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *