با عبور از این سطح کلیدی، رشد اتریوم شروع خواهد شد

تحلیل اتریوم: با عبور از این سطح کلیدی، رشد اتریوم شروع خواهد شد | همتاپی

قیمت اتریوم به زیر یک محدوده مقاومت بسیار مهم سقوط کرده است؛ جایی که در آن، میانگین‌های متحرک 100 روزه و 50 روزه و مرز میانی یک کانال جدید، تلاقی قوی‌تری با هم دارند. بنابراین، فقط در صورتی که قیمت از این محدوده بالاتر برود، احتمال ایجاد روند صعودی اتریوم وجود دارد. در مقابل، بازگشت قیمت می‌تواند یک دوره نزولی دیگر ایجاد کند.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت اتریوم

قیمت اتریوم به مدت شش ماه در یک کانال نزولی حرکت می‌کرد. اخیراً، قیمت اتر نتوانسته از میانگین‌های متحرک 100 روزه و 50 روزه در سطح 1,300 دلار عبور کند. در نتیجه، قیمت اتریوم به زیر مرز میانی کانال سقوط کرد و در حال حاضر، برای تست دوباره آن تلاش می‌کند.

هم‌سویی میانگین‌های متحرک 100 روزه و 50 روزه و سطح مقاومت ثابت 1,300 دلار، این سطح را برای اتریوم سرنوشت‌ساز کرده است. اگر قیمت اتر از محدوده مقاومت فوق‌الذکر بالاتر برود، خط روند بالایی کانال در محدوده 1,500 دلار، مانع اصلی رشد قیمت خواهد بود. اما با توجه به احساسات فعلی بازار، سقوط قیمت به کمتر از 1,000 دلار در کوتاه‌مدت محتمل‌تر است.

نمودار قیمت روزانه اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت روزانه اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

 تحلیل تکنیکال نمودار چهار ساعته قیمت اتریوم

در تایم فریم چهار ساعته، قیمت اتر شاهد یک رالی نزولی آنی بود و در قالب یک الگوی اصلاح ادامه‌دهنده معروف به نام پرچم صعودی (Ascending Flag)، در حال تثبیت است. در طرف دیگر، محدوده 0.5-0.618 فیبوناچی اصلاحی (Fibonacci Retracements) در سطح 1,251-1,275 دلار، بر سطح مقاومت ثابت 1,260 دلار منطبق است.

مطالب مرتبط: ثبت رکوردی جدید در میزان اتریوم لیکوئید شده در ماه دسامبر

با توجه به اهمیت این سطح مقاومت و الگوی پرچم ادامه‌دهنده نزولی، احتمال بازگشت از محدوده 1,251-1,275 دلار و ثبت یک حرکت نزولی آنی دیگر به سمت سطح 1,000 دلار بالاست. با این وجود، اگر قیمت از سطح فوق‌الذکر عبور کند، گاوها می‎توانند قیمت را بالاتر ببرند.

نمودار چهار ساعته قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

 تحلیل درون زنجیره‌ای قیمت اتریوم

 چارت زیر شاخص موجودی صرافی‌ها (Exchange Reserves Metric) را در کنار قیمت اتر نشان می‌دهد. این شاخص از جولای 2020، نزولی بوده است. با این حال، بعد از سقوط شدید قیمت ارز دیجیتال در نوامبر، شاخص موجودی صرافی‌ها شاهد افت شدیدی بود و به یک کف جدید سقوط کرد.

 چارت زیر شاخص موجودی صرافی‌ها و قیمت اتریوم | همتاپی

 چارت زیر شاخص موجودی صرافی‌ها و قیمت اتریوم. منبع: کریپتو کوانت

این نشان می‌دهد مشارکت‌کنندگان در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال، بعد از سقوط صرافی FTX در حال خارج کردن دارایی‌هایشان از صرافی‌ها هستند. این منجر به یک دوره کاپیتولاسیون یا تسلیم بازار مهم می‌شود که می‌تواند در نهایت آخرین مرحله بازار نزولی اخیر را ایجاد کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *