کاهش ۵۰ درصدی قیمت ایپ کوین؛ آیا بیت کوین می‌تواند به رشد ارز APE کمک کند؟

پیش بینی ارز APE | همتاپی

شاخص‌های تکنیکال مهم در نمودار روزانه ایپ کوین سیگنال‌های منفی صادر کرده‌اند. برای مثال عرضه این ارز دیجیتال در صرافی‌ها افزایش یافته و نشان داده است که فروشندگان دست به کار شده‌اند. 

برای خرید و فروش ایپ در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ایپ بخرم

اگر شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای و قیمت ارز APE همچنان منفی باشند، این ارز دیجیتال سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ را با کندلی منفی به اتمام می‌رساند. روند نزولی ایپ کوین از اواخر ماه ژانویه (دی) آغاز شده و این ارز دیجیتال را از اوج ۶.۴۳ دلاری خود به حمایت‌های مهمی رسانده است.

گفتنی است که قیمت بیت کوین از ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) در محدوده ۲۶۰۰۰ دلار قرار داشته و روند نزولی این ارز دیجیتال، روی آلت کوین‌هایی مثل ایپ کوین تأثیرگذار بوده است.
با این وجود، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته و بعد از انتشار اخبار مثبتی مثل درخواست نهادهای مختلف برای راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس، این ارز دیجیتال رشد کرده و به رشد ۶ درصدی ایپ کوین در این مدت کمک کرده است.

کاهش ۵۰ درصدی ارزش ایپ کوین

نمودار قیمت ایپ کوین | همتاپی

نمودار قیمت ایپ کوین، منبع: تریدینگ ویو

به‌طور کلی، قیمت ایپ کوین از اوج حدودا ۴.۵ دلاری خود در اواسط ماه آوریل (فروردین) حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است و اکنون در محدوده ۲.۱ دلار قرار دارد. علاوه بر این، خط روند مقاومتی این ارز دیجیتال (خط سبز رنگ در نمودار بالا) نقش مهمی در روند نزولی موجود ایفا کرده است.

شاخص قدرت نسبی ایپ کوین (RSI) هم از اواخر ماه ژانویه نزولی بوده و نشان داده که قدرت خرید این ارز دیجیتال کاهش یافته است. کاهش شاخص OBV هم نشان می‌دهد که تقاضای ایپ کوین همچنان پایین است.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

شاخص‌های منفی مذکور باعث شده‌اند که فروشندگان کنترل قیمت ایپ کوین را در دست بگیرند و آن را به محدوده ۲ دلار برسانند. بعضی از تحلیلگران باور دارند که اگر این روند نزولی ادامه داشته باشد، قیمت ایپ کوین ممکن است به قیمت ۱ دلاری عرضه اولیه خود در صرافی بایننس برسد.

با این وجود، اگر بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد؛ خریداران ایپ کوین می‌توانند امیدوار باشند. البته آن‌ها همچنان با خط روند مذکور و مقاومت این ارز دیجیتال در محدوده ۳ دلار مواجه هستند. این محدود مقاومتی در نزدیکی ناحیه ۳۸.۲ درصدی اصلاحی فیبوناچی و کف ایپ کوین در اکتبر ۲۰۲۲ (آبان 1401) قرار دارد.

مطالب مرتبط: ایپ کوین چیست؟ ارز دیجیتال میمون‌های خسته پرطرفدار

عرضه ایپ کوین در صرافی‌ها افزایش یافته است

میزان عرضه ایپ کوین در صرافی ها |‌همتاپی

میزان عرضه ایپ کوین در صرافی‌ها، منبع: سانتیمنت

عرضه ایپ کوین از ماه مه (اردیبهشت) در صرافی‌های ارز دیجیتال افزایش یافته است. این مسئله نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به دنبال فروش ایپ کوین هستند و فروشندگان همچنان می‌توانند در بازار تسلط داشته باشند. تحلیل‌های بیشتر را در صفحه تحلیل و پیش بینی قیمت ایپ کوین دنبال کنید. 

در مقابل کاهش عرضه ایپ کوین در صرافی‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران علاقه‌ای به فروش توکن‌های خود ندارند. به غیر از افزایش حجم فروش این ارز دیجیتال در ۱۰ ژوئن (20 خرداد)، آدرس‌های فعال ایپ کوین همچنان خاموش هستند. بنابراین ایپ کوین تنها در صورتی می‌تواند فروشندگان خود را کنار بزند که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار، یعنی بیت کوین به روند صعودی موجود ادامه دهد.

با توجه به روند صعودی بیت کوین به نظر شما ایپ کوین کدام مسیر را دنبال می‌کند؟ صعود یا نزول؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *