۳ دلیل برای این که قیمت بیت کوین به زودی کاهش می‌یابد

3 دلیل برای این که قیمت بیت کوین به زودی کاهش می‌یابد | همتاپی

افت قیمت بیت کوین اتفاقی است که همیشه می‌تواند رخ دهد، به خصوص در مارکت فعلی که تحت تاثیر احساسات نزولی است و کل مارکت هم سناریوی نزولی را دنبال می‌کند‌.

پس از یک گپ طولانی، قیمت بیت کوین (BTC) علیرغم داشتن نشانه‌هایی از ضعف قدرت صعودی، افزایش قیمت را تجربه کرد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

با این حال، افت قیمت بیتکوین باز هم می‌تواند اتفاق بیفتد، به خصوص در سناریوی کنونی مارکت نزولی ارزهای دیجیتال. در محدوده فعلی، این ارز دیجیتال برتر مارکت در هفته گذشته رشد چشمگیری در حدود 9 درصد داشته است. با این حال، برخی از اندیکاتورهای درون زنجیره‌ای (on-chain) از کاهش قیمت بیتکوین در کوتاه مدت می‌گویند. اما از طرف دیگر، بخشی از سرمایه گذاران بیتکوین امیدوارند که با این صعود فعلی، روند صعودی بیتکوین آغاز شود.

آیا باید منتظر کاهش قیمت بیت کوین باشیم؟

بیت کوین حجم بالایی از لیکوئید شدن را در مبادلات در سطح 21,400 دلار مشاهده کرد. این یک نشانه بالقوه است از پیش بینی بازار که پایین‌ترین سطح حمایتی در این سطح به وجود آمده است و پس از شکست آن بیتکوین می‌تواند کاهش قیمت داشته باشد. همچنین، سرمایه گذاران بزرگ ممکن است در صورت کاهش قیمت به دنبال باز کردن موقعیت‌های شورت باشند. بر اساس داده‌های منتشر شده از کریپتو کوانت (CryptoQuan)، در یک بازه زمانی کوتاهی، مقداری زیادی بیت کوین به صرافی‌ها منتقل شد.

امروز دو هشدار در مورد میانگین ورودی بالای بیتکوین به صرافی‌ها اعلام شد. اولین مورد حدود 21 بیتکوین و دومین مورد در حدود 17  بیتکوین بود.

به طور کلی، در سناریوی فعلی مارکت، جریان سرمایه بالایی از نظر ورودی بیتکوین وجود دارد و این از افزایش علاقه سرمایه گذاران در مارکت مشتقات بیت کوین مشهود است. همچنین، اخیرا، استیبل کوین ها نیز به صرافی‌ها فرستاده شده‌اند که نشانه‌ای دیگر از سرمایه‌گذاری روی موقعیت‌های فروش بازار هستند. از سوی دیگر، همچنین ممکن است سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری بعد از اصلاح قیمت بازار باشند.

بالاترین سقف ماهانه جدید قیمت بیتکوین در هفته آینده چه عددی می‌تواند باشد؟

با توجه به پلتفرم ردیابی قیمت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، در زمان نگارش این خبر، بیتکوین با قیمت 20,880 دلار خرید و فروش می‌شد که 1.91 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش را تجربه کرده است. در روز شنبه (۷ آبان)، قیمت بیتکوین به بالاترین سطح در تایم فریم یک ماه، یعنی 20,988 دلار رسید که حدود 14 درصد افزایش قیمت از محدوده کف قیمتی این ماه را (18.400 دلار) نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط: بررسی دو عامل حیاتی در پیش بینی روند قیمت بیتکوین

حالا باید منتظر بود و دید که آیا این ارز دیجیتال برتر مارکت کریپتو تا پایان آخر هفته می‌تواند خود را به سطح 21,000 دلار برساند یا خیر. این اتفاق بدان معناست که قیمت بیت کوین پس از نوسانات کوچک و طولانی مدت اخیرش، به بالاترین سطح ماهانه خود رسیده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *