۳ دلیل برای سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال ۲۰۲۳

3 دلیل برای سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال 2023 | همتاپی

طی چند ماه گذشته، بازار رمزارزها و قیمت بیت کوین، در وضعیت قرمز و نزولی قرار گرفته‌اند.  با تداوم فروش بیت کوین، باز هم شاهد افت قیمت آن خواهیم بود. این اتفاق باعث جلب توجه بسیاری از سرمایه گذاران برای انباشت و خرید بیتکوین در قیمتی پایین خواهد شد. در همین رابطه به بررسی 3 دلیل برای خرید بیتکوین در مدت زمان این اصلاح می‌پردازیم.

همین اواخر نیز شاهد شکست یکی از حمایت‌های مهم قیمت بیت کوین رو به پایین بودیم. شکست این حمایت که از تلاقی سطح 0.786 فیبوناچی و محدوده 18,250 دلار شکل گرفته بود، منجر به ادامه اصلاح نزولی قیمت بیتکوین شد.

1. اصلاح طولانی و ریزش شدید قیمت بیت کوین، اتفاق تازه‌ای نیست

در بحبوحه بازار نزولی اخیر، قیمت بیتکوین با سقوط 75.49 درصدی نسبت به سقف تاریخی خود یعنی 68,789 دلار مواجه شد. گرچه بسیاری از سرمایه گذاران معتقد هستند که قیمت بیتکوین در یک سراشیبی سخت قرار گرفته است، اما سابقه بیتکوین نشان می‌دهد که اصلاح شدید قیمت بیتکوین، اتفاق تازه ای نیست.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

در تاریخ 17 دسامبر 2017 (26 تیر 1396)، قیمت بیتکوین به بالاترین حد خود در آن زمان، یعنی 19,660 دلار رسید، اما اصلاح قیمتی که پس از آن اتفاق افتاد، با ریزش 84 درصدی همراه بود و قیمت بیتکوین را به 3,150 دلار رساند. در اواخر ماه ژوئن 2019 (اوایل تیر 1398) و در اتفاقی مشابه، قیمت بیت کوین پس از رسیدن به قله 13,850 دلار، با ریزش 72 درصدی مواجه شد و البته پس از آن، بازار صعودی بعدی را آغاز نمود.

بنابراین، آن دسته از کاربران که معتقدند قیمت بیتکوین قله‌های جدیدی را ثبت خواهد کرد، ریزش‌های اخیر را به عنوان فرصت‌های مناسب برای خرید در نظر می‌گیرند.

2. پیش روی اندیکاتور RSI

اندیکاتور RSI یا شاخص قدرت نسبی، ابزاری است که سرعت و قدرت روند یک دارایی را مشخص نموده و به درک و یافتن روندهای پیش رو کمک می‌کند. علی رغم دو کف قیمت اخیر بیت کوین، شیب صعودی شاخص RSI در حال افزایش است و افزایش تقاضای خرید را منعکس می‌کند.

مطالب مرتبط: زمستان بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

این واگرایی صعودی، حاکی از احتمال بهبود قیمت بیتکوین در آینده نزدیک است.

3. روند قیمت بیت کوین در حال تشکیل یک الگوی صعودی است

نمودار هفتگی قیمت بیتکوین نشان می‌دهد که روند قیمت در یک الگوی کنج نزولی (Falling Wedge) قرار گرفته است. مفهوم اصلی این الگو حاکی از آن است که شتاب روند نزولی کاهش یافته و از شدت فروش کاسته شده است و معمولا پس از شکست این الگو رو به بالا، شاهد تغییر روند خواهیم بود. این الگو و واگرایی ذکر شده به وسیله دو کف قیمتی اخیر، بدان معناست که فروشندگان در ایجاد اصلاح بیشتر ناموفق بوده‌اند.

در نتیجه انتظار می‌رود که در ادامه روند این الگو، قیمت بیت کوین خط روند بالایی الگو را از پیش رو برداشته و یک افزایش سریع قیمت را تجربه کند. در این صورت و در شرایطی که احساسات حاکم بر بازار نیز بهبود بیابد، هدف این الگو محدوده 25,460 خواهد بود.

روند فعلی قیمت بیتکوین

در حین ریزش اخیر قیمت که در هفته دوم ماه نوامبر اتفاق افتاد، شاهد شکست یکی از حمایت‌های مهم بیتکوین بودیم که از ترکیب سطح 0.786 فیبوناچی و محدوده 18,250 دلار تشکیل شده بود. این محدوده اکنون تبدیل به اولین مقاومت پیش روی بیتکوین شده است. در نتیجه باید به این نکته توجه داشت که اولین هدف بیت کوین در صورت بهبود روند، تست کردن میزان قدرت همین مقاومت خواهد بود.

با این اوصاف و در صورت تداوم فشار فروش، ممکن است شاهد ریزش مجدد تا نقطه 13,850 و یا 12,500 دلار باشیم.

سطوح مقاومت کلیدی: 18,250 و 21,850 دلار

سطوح حمایت کلیدی: 13,850 و 12,500 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *